Tobin James Cellars
Paso Robles, Californie
Tobin James vinařství patří  mezi "100 nejlepších" vín Wine Spectator. Toby v roce 1993 postavil vlastní vinařství na dálnici 46 na východ od Paso Robles.

Tobin James, James gang reserve Zinfandel - Signature 2009
, červené, suché, alk.15,8% obj.

Tobin James, Liquid love Late harvest Zinfandel 2009
, červené, sladké, alk.17,2% obj.
Victor Hugo vinařství je jedním z Paso Robles nejvíce vzrušujícím a inovativním. Victor Hugo Roberts je "malým" rodinným vinařem. Vlastnictví své vlastní vinice se datujedo roku 1985, když on a jeho manželka, Leslie zasadil 15 akrů na majetku Templeton, kde je také rodinný dům a vinařství. Vinařství se nachází v malebné, nedávno zrekonstruové 100 let staré stodoly. Další vinice byly přidány v průběhu let, a celkových 78 akrů je osázeno Chardonnay, Zinfandel, Syrah, Petite Sirah, Viognier a 5 červených Bordeaux odrůd - Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Malbec a Petit Verdot.

Victor Hugo, Quasi Late harvest Zinfandel 2009, červené, sladké, alk.20,1% obj.
Victor Hugo Winery
Paso Robles, Californie
Za 24 let svého působení se naše vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které jsme vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva - jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození našich vín a naši pohodu při práci. Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

Vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín však převážnou část hroznů nakupujeme od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracováváme 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Potrpíme si na odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.
Fabien Castaing vyrostl ve vinicích na kopcích Bergerac a získal jedinečné know-how South West vín. Každé víno bylo vyrobeno s respektem k přírodě a našemu know-how.

V roce 2008 Fabien Castaing převzal rodinnou firmu a i nadále vyvíjí vína s ohledem na kvalitu a "exprese terroir", zatímco inovuje k uspokojení poptávky spotřebitelů po vínech z celého světa.
Fabien Castaing ( Moulin-Pouzy )
Bergerac, Francie
Gigi Rosso Cantina
Piemonte, Italy
Vinice
Arione - se nachází na nejjižnějším okraji obce Serralunga d'Alba, v nadmořské výšce asi 400 metrů nad mořem, v nádherné jižní expozicí. Toto historické Barolo cru je majetkem rodiny Gigi Rosso. Zde najdeme Nebbiolo hrozny pro Barolo víno a Barbera d'Alba. Vápencové jílovité půdy jsou ideální pro červená vína s velkou jemností, strukturou a možností dlouhého stárnutí.
 
Moncolombetto - má mimořádnou panoramatickou pozici, 500 metrů nad mořem, poskytuje 360stupňový výhled na celou část Langhe. Podle legendy, to vděčí za svůj název francouzskému generálu Colombier, který zde umístil své dělostřelectvo na konci roku 1700 při bombardování hradu Diano. V současné době se jedná o rozlohu 5 ha převážně odrůdy Dolcetto, které se nejlépe daří ve vinicích oblasti Diano d'Alba.

Rocca e Giovino - Tady jsou dvě velké oblasti zasazené podél na vrcholu kopce v Altavilla d'Alba, uzavřené mezi řekou Tanaro a vinicemi Barbaresco. Spisovatel Beppe Fenoglio popisuje tuto šťastnou oblast "... kde je sníh zmizí dříve, než se sotva dotkne země". Těchto 17 hektarů poskytuje dostatek prostoru pro pěstování různých odrůd hroznů: Nebbiolo, Barbera, Dolcetto a Freisa, které mají společné jedinečně intenzivní ovocný charakter.
Vladimír Tetur Vinařství
Velké Bílovice, Česká Republika
Vinařství se nachází v oblasti Castiglione Falletto, v srdci oblasti Barolo. Každé ze čtyř cru je přesně vybráno z expozic nejvíce hluboce daných k pěstování vinné révy mezi kopci Langhe. Zkušená volba země, vášnivá péče o vinice, jakož i pečlivý výběr z hroznů při sklizni nám umožňují mít k dispozici cca 300.000 kg vynikajících hroznů každý rok. Věříme, že tato skutečnost, spolu s naším přísným respektem k místním vinařským tradicím a 40 let enologické praxe, zaručují vynikající výsledek pro každé víno které vyrábíme. V našich vinicích aplikujeme principy udržitelného zemědělství a ochrany půdy, jež přijala EU prostřednictvím svého programu agroenvironmentálních opatření v rámci Piemonte kraje.
Máme rádi jak moderní design, tak moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.
Copyright 2016 by "altWAY"    All Rights reserved    E-Mail: info@altway.cz