Round Hill Cellars
St. Helena, California, Napa Valley
Vinařství Round Hill produkuje jemné Kalifornské vína z vybraných vinic v podhůří Siera, v oblasti Lodi, Woodbridge a oblasti Central Coast. Jsou to vína pro každodenní potěchu a také k Vašim oblíbeným jídlům
Cabernet Sauvignon, červené, suché, 2010, alk.13 % obj
Rok 2011 přinesl do napa dlouhé a teplé dny i když rok jako takový byl poměrně chladný. Sklizeň byla nižší avšak s hrozny s dobrou rovnováhou chutí. Chladné noci pak daly hroznům vynikající kyselinku a vůně.
   Vůně a chuť: Má rubínovou barvu, ovocné chutě ostružin a černé třešně, nádech karamelu a koření. Jeho tanin je sametový, má hladký závěr s jemnou kyselinkou.
   Vhodné k: Výborné k hovězí pečeni, masům s omáčkou k sýrům bleu a camembert, určitě s různými čokoládovými deserty.
Merlot, červené, suché, 2010, alk.13,5 % obj.
Rok 2011 přinesl do napa dlouhé a teplé dny i když rok jako takový byl poměrně chladný. V říjnu při sklizni začalo pršet, úroda byla nižší avšak hrozny měly koncentrovanou vůně a chuť. Chladné noci pak daly hroznům vynikající kyselinku. Víno je z 90% Merlot, 7% Cabernet Sauvignon, 3% mix dalších červených odrůd.
   Vůně a chuť: Rubínová barva s vůněmi zralých třešní, bylin, vanilky a nádechem jemného koření. Na patře se pak jemná kyselinka snoubí s nádechy taninu třešní a brusinky do dlouhého závěru.
   Vhodné k:  K opékanému kuřeti, pečeným masům, jehněčímu, hovězím žebrům. Vynikající se špagetami Bolognese.
Chardonnay, bílé, suché, 2011, alk.13 % obj.
Rok 2011 přinesl do napa dlouhé a teplé dny i když rok jako takový byl poměrně chladný. Sklizeň byla nižší avšak s hrozny s dobrou rovnováhou chuť;. Chladné noci pak daly hroznům vynikající kyselinku a vůně.
   Vůně a chuť: Má zlatavou barvu s čistými vůněmi citronu, hrušky, zeleného jablka, vanilky a hřebíčku. Má bohatou texturu a kučeravý závěr
   Vhodné k: Pečené kuře na bylinkách, grilovaný losos, sýrové míry. Ale vynikající je i samotná sklenička pro trávení Vašich chvílí.
Copyright 2016 by "altWAY"    All Rights reserved    E-Mail: info@altway.cz