Champagne Bouché Pere et Fils, Pierry, Francie
Přijměte přivítání Vinařství Bouche, z oblasti Pierry, již ve čtvrté generaci. Toto rodinné vinařství hospodaří na 30 hektarech v nejlepších oblastech šampaně, které jsou rozprostřeny napříč devíti různými vesnicemi, přičemž každá má rozdílný „terroir", to vše je pak zúročeno ve vůních a komplexnosti chutí vín. Vinice jsou 30 let staré, některé keře však až 60 let, to ony pak dovolí vyrobit prestižní Cuvée Saphir. Rodinné know-how je využíváno pro produkci elegantních a jemných šampaňských vín, vyráběných v duchu přísných tradic.  Tajemství šampaňského je: křídové podloží, kopcovitý terén a vnitrozemské podnebí. Na vinicích jsou pěstovány tři klasické odrůdy pro šampaňské: Pinot noir, Pinot Meunier, Chardonnay. Hrozny Chardonnay dávají eleganci a kyselinku, Pinot Noir ovocné aroma a robustnost,  Pinot Meunier pak vyváženost a kulatost.
Víno zraje nejméně 3 roky, ale také až 7 či 8 let. Zráním se v lahvi vyvíjí chutě a vůně, medu a opečeného chleba. Sklepy v křídové hornině, 8 m hluboké, udržují po celý rok konstantní teplotu 12-13°C, což je nejlepší teplota pro zrání šampaňského.
Cuvée Réservée Brut, bílé, brut, alk.12,0% obj.
Toto šampaňské je vyrobeno s nejvyšší péčí. Hrozny byly pečlivě vybrány během sklizně a jen pozvolna lisovány. Při míšení byly přidány vína pro tyto účely ponechané z předchozí úrody. Dozování je dobře vyvážené. Toto šampaňské strávilo více než tři léta stárnutím ve sklepích. V cuvée je 50% Chardonnay, 30% Pinots Noirs, 20% Pinots Meuniers, vše z prvního lisování hroznů.
Barva: zlatožlutá
Aroma: Velmi výrazné bublinky. Bohatá chuť zralé hrušky a chuť pražených mandlí v dlouhém závěru.
Chuť: Hladké, plné šampaňské s plným tělem.
Blanc De Blancs, bílé, brut, alk.12,0% obj.
Tento Blanc de Blancs je vyroben z Chardonnay, které je skvělým hroznem v oblasti Champagne. Chardonnay dává tomuto vínu uhlazenost, eleganci a svěžest. Hrozny jsou sklízeny ručně a jen lehce lisovány. Lahve zrají nejméně 3 roky ve sklepích na usazenině, která vínu dává vysokou komplexnost. Je to 100% Chardonnay, vše z prvního lisování hroznů.
Barva: nádherně žlutá
Aroma: Vůně citrusů a medu.
Chuť: Jemné a elegantní, kterému dává svěžest přírodní kyselinka Chardonnay.
Grande Reserve Brut  vintage, bílé, brut, alk.12,0% obj.
Grande Réserve Millesime  je harmonické cuvé tří šampaňských odrůd. V tomto roce hrozny vyzrály velmi dobře a jako každoročně, hrozny byly sbírány ručně a velmi jemně lisovány. Vína byly smíšeny v březnu, a následně lahvovány. Pak víno zrálo v lahvi na usazenině, která dala vínu vysokou komplexnost, ve sklepě kde teplota a vlhkost je stálá po celý rok. V cuvée je 50% Chardonnay, 30% Pinots Noirs, 20% Pinots Meuniers, vše z prvního lisování hroznů.
Barva: Nádherně žlutá, jemné a příjemné perlení
Aroma: Vůně kompotovaného ovoce a medu

Chuť: Toto 7-leté šampaňské je obdivuhodně svěží, plné, komplexní a vyvážené.
Cuvée Rose Brut, růžové, brut, alk.12,0% obj.
Během sklizně jsou celé bílé hrozny lehce lisovány, aby daly jen ten nejlepší mošt, kdežto červené hrozny „pinot" jsou rozdrceny, aby ze slupky byla macerována světle červená barva. Vína kvasí a zrají odděleně v malých tancích a jsou smíšena až před lahvováním. Pak lahve zrají nejméně 3 roky ve sklepích, kde teplota 13°C a vlhkost jsou neměnné po celý rok. Ročně je vyrobeno maximálně 20.000 lahví. V cuvée je 65% Pinots Noirs, 10% Pinots Meuniers, 25% Chardonnay.
Barva: nádherně lehce oranžová
Aroma: Velmi ovocné, vůně červeného ovoce, zvláště třešní a jahod
Chuť: Jemné a svěží rosé s výbornou kyselinkou, vyvážené s něžným závěrem.
Cuvée Saphir, bílé, brut, alk.12,0% obj.
Toto šampaňské je prestižní cuvé de la Mason Bouché P & F. Je vyrobeno z pečlivě vybraných, ručně sbíraných hroznů pocházejících z starých vinic s malými výnosy ale dokonalými a jemnými aroma. Neporušené střapce hroznů jsou velmi lehce a starostlivě lisovány a dále fermentovány odděleně v malých kádích. Šampaňské Saphir je cuvé z několika ročníků, které pak v lahvích zrály ve sklepích nejméně 6 roků. Ročně je vyrobeno méně než 5.000 lahví. V cuvée je 75% Chardonnay, 20% Pinots Noirs, 5% Pinots Meuniers. Toto šampaňské je dovedeno k dokonalosti, aby jste jej vychutnali v kruhu rodinném či přátel a příjemné náladě.
Barva: Výrazně zlatožlutá
Aroma: Vůně je delikátní, jemná po citrusovém ovoci a nádechu medu
Chuť: Šampaňské má vyrovnanou kyselinku, a vynikající dlouhé perlení.
Champagne Bouché Pere & Fils
Pierry, Francie
Copyright 2016 by "altWAY"    All Rights reserved    E-Mail: info@altway.cz