Copyright 2016 by "altWAY"    All Rights reserved    E-Mail: info@altway.cz
Rutherford Ranch Vineyards
St. Helena, California, Napa Valley
Vinařství Rutherford Ranch je umístěno v centru proslavené apelace Rutherford, hluboko v údolí Napa Valley.Vína z Rutherford byla vyrobena tak, aby vyjadřovala styl vín "napa". Pro výrobu vín je používáno pozvolné (tiché) kvašení a zrání po mnoho měsíců v malých sudech z francouzského a amerického dubu. Výsledkem jsou vína tělnatá, přesto příjemné chuti na patře a výborná k Vašim oblíbeným jídlům.
Cabernet Sauvignon, červené, suché, 2010, alk.13,5 % obj.
Jaro 2010 začalo později, vegetační období bylo chladné a dlouhé. V pozdním létě jsmě zažili několik horkých špiček, avšak v době sběru zase přišly deště. Zrání bylo pomalé, při mírných teplotách, což nám dalo ovoce intenzivní barvy s dobrou a vyrovnanou kyselinkou, nižším alkoholem a kupodivu znamenité kvality. Část našeho Cabernetu pochází z vinice Franklin na severovýchodě Rutherford, část je z vinice Abela která obklopuje vinařství. Víno bylo doplněno Merlotem pro zvýšení ovocných vůní a Zinfandelem pro zvýraznění bujných chutí koření. Víno je z 88% Cabernet, 8% Merlot, 4% Zinfandel, zrálo v sudech z francouzského a amerického dubu.
  Vůně a chuť: Černý rybíz, vanilka, sušené provensálské byliny, svůdná vůně rybízu a ostružin, vanilky a kakaového prášku.Má jemné taniny s hladkým dlouhým závěrem.
   Vhodné k: Ideální s grilovanými a dušenými masy, kachními prsíčky s Cabernetově sýrovou (plísňový) omáčkou, báječný s čokoládovým desertem.
Rhiannon, červené, suché, 2007, alk.14,5 % obj.
Toto tmavě rudé víno v sobě mísí kontrasty jednotlivých vín a terroirů, které uzavírá ve svém plném těle.. Vyjadřuje tak svůj zvláštní osobní styl a charakter, zvláště pak vůněmi šťavnatých třešní a čerstvého bobulového ovoce, malin, pražených mandlí a muškátového oříšku. Obsahuje 64% Cabernet Sauvignon, 29% Merlot, 5% Syrah a 2% Petite Sirah. Zrál v sudech z francouzského dubu po 18 měsíců. Je připraveno pro zrání dalších 7-10 let.
   Vhodné k: Toto bohaté víno je perfektní s grilovanými a rožněnými červenými masy, nejlépe pak T-bone a žebírko. Také bude vynikající s rigatoni těstovinami, paprikovým ragů či jehněčími klobáskami.
Chardonnay, bílé, suché, 2011, alk.13 % obj.
Rok 2011 přinesl do napa dlouhé a teplé dny i když rok jako takový byl poměrně chladný. Vytvořil však hrozny s dobrou rovnováhou chutí. Chladné noci pak daly hroznům vynikající kyselinku a vůně. Část vína zrála v nerezových tancích a uchovala si bujné ovocné rysy. Část pak zrála v dubových sudech a získala tím bohaté intenzivní vůně, komplexnost a hladkou strukturu.
   Vůně a chuť: V tomto 100% Chardonnay ucítíme vůně čerstvých meruněk, citronu, zeleného jablka a vanilky. V ustech nás pak překvapí hladká kyselinka s chutí zeleného jablka, broskve a ananasového melounu.
   Vhodné k: Toto jemné a lahodné víno můžeme spojit s širokou paletou jídel, v páře udělaná ryby, grilovaná ryby, krevety, grilované telecí s houbami, různé variace teplé zeleniny, sýrový talíř.
Zinfandel, červené, suché, 2009, alk.16% obj.
Vegetační rok 2009 byl v údolí napa dlouhý a mírný. Zima byla suchá, následovaná chladným jarem, léto bylo mlhavé a deštivé. Úroda byla menší, avšak hrozny měly dobře koncentrovanou barvu a vůni. Tento Zinfandel pochází s vinic ležících na teplých stráních napa, rostoucí již vice jak 40 let. Díky stáří vinice má víno hlubokou barvu a koncentrované vůně a strukturu vína. 100% Zinfandel zrál 15 měsíců v sudech z francouzského a amerického dubu.
   Vůně a chuť: Tento v barvě purpurový Zinfandel má bohaté a silné ovocné chutě, zvláště zralých ostružin, kávy, skořice a celé škály koření. Je nádherně vyrovnaný, s čerstvou kyselinkou, elegantním taninem a dlouhým kouřovým závěrem.
Sauvignon Blanc, bílé, suché, 2011, alk.14 % obj.
Rok 2011 přinesl do napa dlouhé a teplé dny i když rok jako takový byl poměrně chladný. Vytvořil však hrozny s dobrou rovnováhou chutí. Chladné noci pak daly hroznům vynikající kyselinku a vůně. Část vína zrála v nerezových tancích a uchovala si bujné ovocné rysy. Hrozny při studené fermentaci nám vytvořily jiskřivé a čerstvé víno s nádechem citrusového ovoce.
   Vůně a chuť: Čisté vůně citrónové trávy, grapefruitu a fíků, s dlouhým čistým závěrem a kyselinkou
   Vhodné k: Výborné k ústřicím, světlým těstovinám, smetanovým omáčkám, houbovým  polévkám a nearomatickým sýrům.
Zinfandel PREDATOR, červené, suché, 2011, alk.14,5% obj.
Terroir Lodi, je položený mezi podhůřím a San Francisco Bay, proto těží s chladných odpoledních a večerních vánků umožňujících produkovat vynikající hrozny odrůdy Zinfandel. Naše vinice má více jak 50 let starou vinnou révu, produkující silná a bohatá vína. Ve vinici není používáno syntetických hubících prostředků a pesticidů, je eco-přátelská. Díky využívání maximální pomoci přirozených predátorů - slunéček, jsou hubeny mšice. Tento Zinfandel pochází s vinic ležících na teplých stráních napa, rostoucí již vice jak 40 let. Díky stáří vinice má víno hlubokou barvu a koncentrované vůně a strukturu vína. Je to 100% Zinfandel.
   Vůně a chuť: Víno je intenzivní a plné, v chuti má bobulové ovoce, ostružinu a koření, ve vůni pak malinu, brusinku, ostružinu, pepř a dubový kouř. Pozvolný nástup taninu pak umocní dlouhý a hladký kouřový závěr.
   Vhodné k: Na rozdíl od slunéček, které by víno doporučovaly k čerstvým mšicím, my jej doporučujeme ke grilovaným žebrům a šťavnatým karbanátkům či burgrům.
Cabernet Sauvignon ESTATE, červené, suché, 2005, alk.15 % obj.
Toto víno bylo vytvořeno z hroznů dvou nejlepších vinic Ruthrford, vinic Franklin & Abela, kdy každá má svůj výrazný terroir, zvláště pak půdní. Tato kombinace umožňuje tomuto vínu oplývat intenzivní vůní. Ideální struktura taninu pak umožňí tomuto vínu vyniknout při dlouhodobém zrání. Víno zrálo 24 měsíců v sudech z francouzského dubu a pak ještě 6 měsíců v lahvích, než bylo konečně uvolněno. Bylo vyrobeno pouze 2424 lahví tohoto exkluzivního vína.
   Vhodné k: Tak koncentrovaná chuť Cabernetu je vynikající se stejky, či grilovanými a pečenými červenými masy.
Cabernet Sauvignon RESERVE, červené, suché, 2005, alk.16 % obj.
Toto je již čtvrtý ročník Cabernetu Rezervy v řadě. Je vyroben z hroznů pocházejících z nejlepších vinic v Napa Valley. Je to 100% Cabernet, zrál 24 měsíců v sudech z francouzského dubu. Bylo vyrobeno pouze 30.000 lahví tohoto vynikajícího vína. Bude vynikající ve stáří 8-10 let.
   Vůně a chuť: V chuti i vůni je velmi košaté a intenzívní s nádechem ostružin, třešní, anýzu, máty a muškátového oříšku. Přitom je nádherně vyvážené s hutným, ale uhlazeným taninem v jeho dlouhém závěru nabízejícím hloubky i nuance chutí.
   Vhodné k: Ideální spojení vytváří s jehněčím na bylinkové krustě, pečenými žebírky na česneku, grilovanými žebírky a pečenou kachnou.
a 2% další suchá červená vína. Zrál v sudech z francouzského a amerického dubu.