Copyright 2016 by "altWAY"    All Rights reserved    E-Mail: info@altway.cz
Cosentino Vinery
Yountville, California, Napa Valley
Mitch Cosentino začal vyrábět vína v 80. letech, kdy objevil své nadání pro unikátní míšení vín. Vyrábí tradičním způsobem vína z malých vinic a vysoce kvalitních hroznů. Více jak 30 druhů jeho vín získalo v poslední době ocenění. Mitch Cosentino vytváří velká, ve vůni obsáhlá červená vína.

A jak už to bývá u odborníků, kterým se daří, svěřil se s růstem do rukou businessmenů, kteří společnost zadlužili a přivedli ke krachu. Dnešní společnost Conentino Winery už nemá s Mitchem nic společného, jen využívá jeho jméno.

Mitch má dnes novou firmu a nová vína (Pur Cru Wines), které opravdu odpovídají jeho výrobní filosofii a kvalitě. My máme štěstí, že máme pořád ještě původní Mitchova vína, které u nás už jen stárnou.
Chardonnay, bílé, suché, 2003, alk.14,6% obj.
Víno bylo fermentováno v sudech a kvašeno bylo v sudech z francouzského dubu, 40% sudů bylo nových, ostatní pak jeden rok staré. Zrálo po dobu 8 měsíců. Při výrobě nebylo použito malolaktické kvašení. Ve vůni a chuti ucítíme především citrusové ovoce, zelené jablko, v závěru pak nádech kouře dubu a chuť minerálů. Víno má středně plné tělo, s výraznou texturou a má potenciál k dalšímu zrání.
Chardonnay, bílé, suché, 2005, alk.14% obj.
Pochází z vinic Simone Oak Knoll, CE2V a Carneros. Víno bylo fermentováno a zrálo na usazenině 9 měsíců z 50% v nových francouzských sudech a zbytek v sudech jednoletých. Víno nebylo malolakticky kvašeno, aby si ponechalo všechnu přirozenou kyselinku. Ve vůni je jablko, vanilka, sušené koření a v chuti pak bohaté citrusové chutě s minerály končící v závěru vůní dubu. Toto středně tělnaté víno má znamenitou kyselinku a nádhernou strukturu. Má výborný potenciál k dalšímu zrání v lahvi.
Napa Valley Cosentino Wines - Cosentino Winery, Yountville, California      (Napa Valley)
Mitch Cosentino začal dělat vína v malém množství v roce 1980 v Kalifornii ve městě Modesto. Po 10 letech se přemístil do Napa Valley, kde pokračoval v ruční výrobě vín podle starých ve světě známých tradic, ale s trochu netradičním přístupem. Dnes vyrábí více než 15 odrůd vín ve třech vinařských závodech Cosentino Winery, Napa Valley; CE2V Estate Winery, Napa Valley; a Crystal Valley Cellars, Lockeford. Mitch Cosentino nepřestává objevovat nové a nové rozmanitosti a produkovat tak nové zajímavé vína.