Copyright 2016 by "altWAY"    All Rights reserved    E-Mail: info@altway.cz
Legends Wines

Cabernet Sauvignon
, červené, suché, 2004, alk.14,5% obj.
Hrozny pocházejí ze Sonoma Country, je to 100% Cabernet Sauvignon.  Hrozny byly v malých dávkách fermentovány v tancích. Každá dávka zrála odděleně v sudech z francouzského dubu po 18 měsíců, pak byly teprve smíšeny před lahvováním.
Pro tento Legends Cabernet byl zvolen při výrobě Bordeaux styl. Víno je velmi mladé a bude se v láhvi dále vyvíjet. Je nádherně vyvážené s jemnou strukturou, bude získávat na komplexnosti ještě několik dalších let. Po otevření jsou patrné stopy koření a minerálů. Avšak po dalších 30 minutách se víno otevře a ucítíme černé ovoce, špetky pepře, anýzu a máty. Očekáváme, že po několika letech zrání bude toto víno hodně komplexní.
Chardonnay, bílé, suché, 2005, alk.14% obj.
Hrozno, 100% Chardonnay, pochází z 91% z vinic Steward a Ryer Island a 9% z jižního Napa Valley. Víno bylo fermentováno v chlazených nerezových tancích velmi pomalu, aby byly získány nejjemnější essence odrůdy Chardonnay. 88% zrálo na usazenině v tancích a 12% zrálo v dubových sudech. Víno nebylo malolakticky kvašeno, aby si ponechalo všechnu svoji svěží přírodní kyselinku.
Toto Chardonnay je velmi bohaté na ovoce a je nádherně vyvážené. Styl Legends Chardonnay je vynikající jak k jídlům, tak také jen k samotnému pití. Má v chuti lehké tóny hrušek, jablek a exotického citrusového ovoce na patře.
Cosentino Vinery
Yountville, California, Napa Valley
Mitch Cosentino začal vyrábět vína v 80. letech, kdy objevil své nadání pro unikátní míšení vín. Vyrábí tradičním způsobem vína z malých vinic a vysoce kvalitních hroznů. Více jak 30 druhů jeho vín získalo v poslední době ocenění. Mitch Cosentino vytváří velká, ve vůni obsáhlá červená vína.

A jak už to bývá u odborníků, kterým se daří, svěřil se s růstem do rukou businessmenů, kteří společnost zadlužili a přivedli ke krachu. Dnešní společnost Conentino Winery už nemá s Mitchem nic společného, jen využívá jeho jméno.

Mitch má dnes novou firmu a nová vína (Pur Cru Wines), které opravdu odpovídají jeho výrobní filosofii a kvalitě. My máme štěstí, že máme pořád ještě původní Mitchova vína, které u nás už jen stárnou.