The Cab - Cabernet Sauvignon, červené, suché, 2005, alk.14,5% obj.
Tento Cabernet byl míchán z vinic 76% Lodi, 21% Mandeville Island a 3% Napa Valley. Je to 77% Cabernet Sauvignon, 11% Merlot, 6% Malbec, 4% Cabernet Franc, 2% Petite Verdot. Byl fermentován a zrál v sudech z francouzského dubu a částečně z amerického dubu po dobu 22 měsíců. Víno má aroma koření, třešní, hrozinek, hřebíčku a minerálů. Je tělnaté s chutí zralých třešní, švestek, červeného pomeranče a nádhernou strukturou taninů.
Crystal Valley Cellars Wines - Cosentino Winery, Yountville, California      (Napa Valley)
Crystal Valley vinařství založil v roce 1980 Mitch Cosentino, a později je rozvinul na Cosentino Winery. V dubnu 2001 bylo Crystal Valley obnoveno jako vinařství vyrábějící vynikající vína z hroznů pocházejících z vinic mimo Napa Valley. Ve všech třech vinařstvích Mitch Cosentino uplatňuje „mikro" přístup při výrobě vín, to znamená, že se soustřeļuje na malé vinice nebo jejich zajímavé části, se zajímavými vlastnostmi hroznů v chuti a vůni, určující pak zvláštnost jednotlivých jeho vín a cuvé.
Cigarzin - Zinfandel, červené, suché, 2005, alk.15% obj.
Hrozno pochází převážně z vinic v Lodi, je to 99% Zinfandel, více jak z 80% ze starých vinic a 1% Sangiovese. Zrál 8 měsíců v sudech s amerického dubu a víno nebylo filtrováno. V tomto klasickém Cigarzinu se mísí exotické ovoce s vůněmi koření. Ucítíme v něm granátové jablko, rebarboru, červenou třešeň. Se smetanovou hladkostí pak v závěru špetky koření. Je to nádherně strukturované a ovocem naplněné víno.
The Med, červené, suché, 2005, alk.14,5% obj.
Toto víno je mícháno ve středozemním stylu z odrůd Tempranillo, Dolcetto, Carignane, Valdique, Alicante, Touriga Nacional, Tinta Cao, Barbera a Primitivo. Každá odrůda byla vyrobena odděleně a zrála po 7 měsíců v dubových sudech před smíšením. Víno je jasně červené barvy, bohaté v chuti a koncentrované vůně a přesto velmi vyvážené. V chuti po červeném a černém bobulovém ovoci s jemným taninem a dlouhým hladkým závěrem po granátovém jablku a třešních.
Syrah, červené, suché, 2003, alk.15 % obj.
Tento Syrah byl míchán z vinic Mandeville Island, a Kirschenmann a Knoll vinic v severní Lodi. Byl fermentován a zrál v sudech z amerického a francouzského dubu a eurosudech po dobu 12 měsíců. Víno nebylo filtrováno.
V chuti je minerální, ucítíme koncentrované černé bobulové ovoce, rybíz, rebarboru  a koření. Toto víno trochu připomíná
Chateauneuf-du-Pape.
The Chard - Chardonnay, bílé, suché, 2005, alk.14,5 % obj.
Toto Chardonnay bylo mícháno z vinic Carneros v Napa a Sonoma a vinic Solano kraje. Při fermentaci byl mošt chlazen a víno zrálo v nerezových tancích a malá část v sudech z francouzského dubu. Víno je mirně tělnaté s květinovými a citrusovými vůněmi, následující pak chutí zeleného jablka citrusu a minerálů. Je to víno ve francouzském „Chablis" stylu.
The Zin - Zinfandel, červené, suché, 2005, alk.14,5 % obj.
Je to 100% Zinfandel, více jak z 80% ze starých vinic. Zrál 9 měsíců v sudech s amerického dubu a eurosudech, částečně v sudech z francouzského dubu, víno nebylo filtrováno. Ve víně je aroma exotického koření, černého bobulového ovoce, černé třešně a hrozinek. V chuti je velmi intenzívní, ucítíme ostružiny a černý pepř.
Cosentino Vinery
Yountville, California, Napa Valley
Mitch Cosentino začal vyrábět vína v 80. letech, kdy objevil své nadání pro unikátní míšení vín. Vyrábí tradičním způsobem vína z malých vinic a vysoce kvalitních hroznů. Více jak 30 druhů jeho vín získalo v poslední době ocenění. Mitch Cosentino vytváří velká, ve vůni obsáhlá červená vína.

A jak už to bývá u odborníků, kterým se daří, svěřil se s růstem do rukou businessmenů, kteří společnost zadlužili a přivedli ke krachu. Dnešní společnost Conentino Winery už nemá s Mitchem nic společného, jen využívá jeho jméno.

Mitch má dnes novou firmu a nová vína (Pur Cru Wines), které opravdu odpovídají jeho výrobní filosofii a kvalitě. My máme štěstí, že máme pořád ještě původní Mitchova vína, které u nás už jen stárnou.
Copyright © 2016 by "altWAY"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info@altway.cz